טיפול ברכב – מוסך עמית שרותי רכב
 
 
 
 
 
מוסך עמית שרותי רכב בע"מ
 
 
 
 

טיפים לטיפול ברכב

 
החלפת רצועת תזמון המנוע (רצועת הטיימינג):
את רצועת תזמון המנוע יש להחליף בכפוף להוראות יצרן הרכב, לפי מספר הקילומטרים שעבר הרכב, או לפי הזמן שחלף. רצועה ישנה (לפי הוראות היצרן ) שעברה מעט קילומטרים נוטה להתייבש ולהיסדק ועלולה להיקרע באמצע הנסיעה, מה שבחלק מהרכבים, עלול לגרום לנזקים נלווים יקרים למנוע הרכב.
חלק מהרכבים אינם מצוידים ברצועת תזמון מנוע, אלא בשרשרת שגם אותה יש צורך להחליף בהתאם להוראות היצרן, או לחלופין כאשר היא מרעישה.

הטיפול במצבר:
הטיפול במצבר חשוב כדי לשמור על אורך חיים מרבי שלו ועל פעולתו התקינה. יש לבדוק מדי פעם את גובה המים במצבר ואם חסר, להוסיף מים מזוקקים, כך שיכסו מעט את הלוחות שבתוך המצבר. חוסר מים גורם ל"מותם" של לוחות המצבר, שאמורים להיות פעילים. כמו כן, יש לשמור על ניקיון פני המצבר ונעלי כבל המצבר.
את קוטבי ונעלי כבל המצבר ניתן לנקות ע"י סמרטוט לח במים, או על ידי מים רותחים להורדת הקורוזיה שהצטברה.

מניעת התחממות המנוע:
סיבות רבות גורמות להתחממות מנוע הרכב, כגון: נזילות מים, משאבת מים פגומה, מאוורר המצנן (רדיאטור) ומערכת הפעלתו אינם תקינים, מצנן סתום ועוד. התחממות מנוע עלולה לגרום לנזק נלווה למנוע או לראש המנוע, ולכן יש מיד לאתר ולתקן את הגורם להתחממות. אם התחממות המנוע מהירה, אין לנסוע ברכב אלא לגרור אותו למוסך, כדי להימנע מנזקים יקרים נוספים.
עקב הנזק המהיר שיכול להיגרם כתוצאה מהתחממות, יש חשיבות רבה לעניין מהירות התגובה של הנהג במקרה של התחממות. כלומר, חשוב מאוד לשים לב כל הזמן לשעון החום של המנוע ולכבות אותו מהר ככל האפשר לפני שיגיע לרתיחה מלאה.

חשיבות נוזל הקירור במנוע הרכב:
במערכת קירור המנוע יש להקפיד שיהיה נוזל קירור ולא מים מהברז. כל יצרן רכב ממליץ על נוזל קירור המתאים למנועיו. בנוזל קירור זה יש חומרים משמנים, מעכבי חמצון וקורוזיה, חומרים הגורמים להעלאת נקודת הרתיחה שלהם וכיו"ב. נוזל הקירור שומר על חלקי האלומיניום ועל ראש המנוע בעיקר מפני איכולם על ידי קורוזיה הנגרמת ממים רגילים.

החלפת נורות ברכב:
לכאורה, החלפת נורות ברכב הנה פעולה פשוטה. ברכב מודרני וחדיש לפעמים הגישה צפופה וקשה להחלפת נורות. נורה ראשית שלא הורכבה במקומה כראוי תגרום לפיזור אור לקוי ולסנוור הנהגים שממול. החלפת נורה על ידי הנהג, או על ידי מי שאינו איש מקצוע מוסמך, נדרשת בדיקה להרכבה נכונה אצל חשמלאי רכב. כדאי גם לבדוק את כיוון הפנסים הראשיים.

ברכבים ביבוא אישי, יש צורך לבדוק את נושא הפנסים הראשיים עקב תקנים אירופיים בדבר פיזור האור במדינת ישראל לעומת מדינות אחרות בעולם.

נוזל הבלמים ברכב:
בהוראות יצרן הרכב מצוין מתי יש להחליף את נוזל הבלמים המאבד מיכולותיו עקב ספיחת לחות. דבר זה חשוב כי כושר בלימת הרכב עלול להיפגע מנוזל בלמים ישן. חשיבות רבה יש להחלפה לנוזל הבלמים הנכון, ויש להתייחס לכך בגלל ההיבט הבטיחותי.

הטיפול התקופתי:
מומלץ לבצע טיפול תקופתי לרכב במוסך המכיר את סוג הרכב הנדון. מוסך שכזה ידע היכן נקודות התורפה המחייבות התייחסות, מה הן הוראות היצרן להחלפת חלקים שונים ומתי וכיו"ב. טיפול טוב כולל גם בדיקה של מצב הבלמים, צינורות הבלם, צינורות מים והידוקם, רצועות שונות במנוע, מצב בולמי זעזועים, בדיקת דליפות, תאורה וכיו"ב.

אחזקת מערכת מיזוג האוויר:
בחורף, יש להפעיל אחת לשבוע את המזגן למשך כ-10 דקות כדי שהשמן המעורב במערכת הקירור (הגז) ישמן את חלקי המערכת ובייחוד את אטם ציר המדחס, כדי שלא יתייבש מחוסר שימוש. לקראת הקיץ, רצוי לגשת למוסך או למזגניסט, לביצוע שטיפה במים של מעבה המזגן מבוץ ומלכלוך שדבקו בו וסותמים את זרימת האוויר דרכו, דבר שגורם לירידת כושר קירור המזגן, וכן להחלפת מסנן המזגן.

צמיגי הרכב:
לצמיגי הרכב יש חשיבות רבה לבטיחות הנסיעה שלנו, שכן כל משקל הרכב מונח על "כתפי" הצמיגים ודואג שנגיע ליעדנו בבטחה. את צמיגי הרכב יש להחליף בהתאם למצבם ולבדוק במוסך את עובי החריצים של הצמיג, מצב היובש שלהם, גם מצדם החיצוני וגם מצדם הפנימי ולבדוק את התאריך ייצור המוטבע עליהם, כדי להיות בנסיעה שקטה ובטוחה.

מוסך עמית מאחל לכולכם נסיעה טובה ובטוחה!
לשאלות נוספות,
חייגו: 6233680 - 08
 
 
 
לקבלת הצעת מחיר לחץ כאן
 
 
 
 
 
 
 
כתובת:פנחס החוצב 16 (סמוך למרכז הקניות וואן פלאז'ה), באר שבע   טל': 6233680 - 08   פקס:6272210 - 08   דוא"ל: musachamit@gmail.com